petak, 1. veljače 2019.
veljače 01, 2019
sajo
No comments
Donosimo nekoliko pravila o tome kako da svoju bebicu lakše upoznate sa vodom u bazenu. Posebnu pažnju obratite na četvrto pravilo!
Došlo je vreme da vaša zimska, jesenska ili proćetna beba pokvasi svoje slatke nogice u moru ili bazenu. Nemojte ni pod koju cenu svoj bebici uskratiti sate i sate zabave i rashlađenja u vrelim letnim danima.
5 roditeljskih grešaka koje mogu povećati rizik od davljenja dece na bazenima
Prvo pravilo bebe u vodi
Beba nikada, ali nikada ne sme ostati sama u bazenu, bazenčiću, ma ni u banjici sa vodom bez nadzora. Bez obzira koliko voda u bazenu bila plitka, živane bebice mogu brzo da se nađu s nosićem pod vodom, zagrcnuti se ili se okliznuti i lupiti glavicom o tvrdo tlo.
Drugo pravilo
Bebu nikada ne stavljajte na jako podnevno sunce. Za kupanje odaberite topli dan i vodenu zabavu organizujte ujutro do 10.00 ili najkasnije do 11.00 sati, ili ipak popodne iza 16.00 ili 17.00 sati. Beba neka ima šeširić na glavi i obavezno je zaštitite kremom za sunčanje.
Nove preporuke pedijatara u vezi zaštite dece od prekomernog izlaganja suncu
Treće pravilo
Voda u bazenčiću ili kadici ne sme biti viša od visine bebinog pazuha kada je postavite u bazenčić. Vodu za kupanje ostavite nekoliko sati na suncu da se prirodno zagrije na temperaturu koja će u svakom slučaju biti nešto niža od temperature sunca i pružiti bebici osveženje čak i ako će se vama činiti previše topla.
Četvrto pravilo – Zabava!
Neka zabava ne izostane i neka vaša beba zavoli vodu i kupanje kroz mnogobrojne zabavne igrice u vodi. Za početak stavite bebine nogice vodu i dozvolite joj da se upozna s bazenom koji je mnogo veći od kadice u kojoj se svake večeri kupa, da oseti vodu i da je pripremite na uživanciju koja sledi. Potom joj nežno namočite bedra, stomačić i guzu, može malo i ručice, pa je stavite u vodu. Kad se ponovno malo privikne na temperaturu vode, možete joj namočiti i leđa i ramena, pa i glavicu. Ostavite bebu da neko vreme sama istražuje vodu, lupka ručicama po vodi, igra se s patkicama, brodićima i igračkama.Većina beba zabavljaće se sama u bazenu i bez vaše intervencije, ali toplu vodu možete iskoristiti i za razne potencajne igre kojima ćete dodatno stimulirati bebin razvoj, ali ju i dobro zabaviti.
U nastavku sledi nekoliko igrica koje se možete sa svojom bebom igrati u bazenčiću.
Kad si srećan
Uhvatite bebu jednom rukom ispod grudi a drugom između nogica s dlanom na donjem delu stomaka, okrenutu na stomak, tako da može slobodno mahati ručicama i nogicama. Položite je u vodu da joj glavica bude iznad vode i pevajte pesmicu. Istu igru možete ponoviti i tako da bebicu položite na leđa u vodi i držite je ispod leđa.
Kad si srećan ručicama maši, maši
Kad si srećan nogicama praši, praši
Kad si srećan po vodici jaši, jaši
“Vozite” bebu po bazenčiću na površini vode i dozvolite joj da slobodno maše udovima. Ova igra izvrstan je uvod u kasnije učenje plivanja.
Hopa cupa skoči
Bebica neka stoji u bazenčiću tako da je držite za rukice. Pevate joj brojalicu i na “tri” dozvolite da čučne u vodu i potom poskoči. Na taj način bebica će osetiti slobodno uranjanje u vodu, no ako niste još sigurni u sebe, pazite da joj voda skroz ne prekrije glavicu i lice.
Hopa cupa beba čuči
Hopa cupa beba skoči
I samo malo, malo, malo se smoči
Jedan, dva, tri
Kišica pada
Stavite bebu u bazenčić i uzmite malenu kanticu s poklopcem na rupice koji će imitirati kišu i raspršivati kapljice vode (za igru može poslužiti i obična plastična čašica od jogurta na čijem dnu ćete izbušiti nekoliko rupa). Napunite kanticu i prvo je šprickajte po ramenima, a potom uz donju pesmicu počnite bebu špricati nežno po glavici. Neka oseti vodu kako joj od tj+emena pada preko lica, a potom joj dozvolite da ona pokuša na isti način pošpricati patkicu ili neku drugu igračku koja s njom pliva u bazenu.
Kišica pada, pada
i kapljica biće kriva
što ova beba mala
raste kao gljiva
izvor klinfo.hr
Related Posts:
SA 16 GODINA SAM OSTALA TRUDNA RODITELJI SU ME IZBACILI… google_ad_client = "ca-pub-3866389803624179"; google_ad_slot = "2011729758"; google_ad_width = 336; google_ad_height = 280; Sa 16 godina sam ostala trudna, roditelji su me izbacili iz doma a otac b… Read More
Znate li da ne biste smjeli ubiti pauka u kući? Evo zbog čega! google_ad_client = "ca-pub-3866389803624179"; google_ad_slot = "2011729758"; google_ad_width = 336; google_ad_height = 280; Kad pročitate ove razloge, razmislit ćete prije nego što ubijete pauka u… Read More
Udala sam se prošle sedmice, UKRALA sam se i mojim roditeljima je to palo jako teško… google_ad_client = "ca-pub-3866389803624179"; google_ad_slot = "2011729758"; google_ad_width = 336; google_ad_height = 280; Pokajala sam se… Udala sam se prošle sedmice, UKRALA sam se i mojim rodit… Read More
KO PREŽVI PRIČAT ĆE: SUPRUGU MU NARUČILI NA MR MOZGA 2020. GODINE, EVO ŠTA IM SE NAGOVORIO google_ad_client = "ca-pub-3866389803624179"; google_ad_slot = "2011729758"; google_ad_width = 336; google_ad_height = 280; Stanje u hrvatskom zdravstvu, složit će se mnogi, daleko je od idealnoga… Read More
OPREZ RODITELJI !! Drmusanje uplakane bebe može izazvati opasna oštećenja mozga Mnogi roditelji ne znaju koliko je opasno drmusati bebu. Prema procenama stručnjaka, u Nemačkoj iz godine u godinu i do 200 beba zadobije oštećenje mozga izazvano sindromom drmusanja deteta. google_ad_client = "ca-… Read More
Pretplati se na:
Objavi komentare (Atom)
0 komentari:
Objavi komentar