utorak, 29. siječnja 2019.
siječnja 29, 2019
sajo
No comments
Evo šta sve treba da znate. Srećno vam roditeljstvo drage mame i tate :*
1. Krvarićete nekoliko NEDELJA nakon porođaja.
Nakon porođaja dolazi do krvarenja koje izgleda isto kao i ono tokom menstrualnog ciklusa. To može potrajati nekoliko nedelja nakon poroda i tokom tog vremena nosićete uloške. Reč je o sasvim normalnom procesu, ali svakako se obratite svom lekaru ako ste zabrinute.
2. Izgledaćete trudno iako to više niste
Žensko telo nakon porođaja neće se odmah vratiti u ono stanje pre trudnoće. Vaš stomak može nakon porođaja da izgleda okruglo i natečeno, a to nije vezano samo uz težinu. Naime, potrebno je vremena kako bi se maternica stegnula.Nebrinite i to je normalno !!
3. Dojenje nije intuitivno
“Tokom trudnoće buduće mame čuće jako puno saveta i novih informacija, ali postoje i one informacije koje se često znaju izostaviti iz razgovora”
Dojenje je nešto što ćete naučiti kroz praksu i nema baš puno veze s intuicijom. Princip pokušaja i grešaka biće nezaobilazan tada, a dobro je posavetovati se s prijateljicama koje su već prošle kroz ovaj proces i s raznom literaturom. Također, nikako nemojte ignorisati bol ako je osetite.
4. Shvatićete da je vaš život pre deteta zauvek završen
Postojaće jedan trenutak kada ćete u potpunosti shvatiti da se ne možete vratiti u prošlost i da je vaš život prije deteta zauvek završen. To shvatanje bit će pomalo strahovito i iscrpljujuće jer se upuštate u potpuno novi život. Ali nemojte da se stidite ako se s vremena na vreme setite dobrih, starih dana.
5. Ponekad ćete proveravati dete svakih pet sekundi
S druge strane, to da ste postali mama činiće se toliko nestvarnim da ćete jednostavno svaki budni trenutak koristiti kako biste ste uverili da je beba u redu. Zato ćete se verovatno svakih pet sekundi podećati na to da ste odgovorni za to malo čudo i proveravati je li sve u redu.
6. Nećete želeti da izađete napolje iz kuće
Ne brinite, to je sasvim normalno jer ste nova mama. Naravno da ćete izaći napolje, ali nema potrebe za žurbom. Važno da je prvo stvorite rutinu unutar doma, da provodite vreme s bebom, da se osećate ugodno i da uživate u udobnosti vlastitog doma.
7. Pretraživaćete internet zbog svake sitnice (zato mi i postojimo vaših devet meseci )
Vaše dete učiniće nešto čudno i vi ćete se odmah zabrinuti te ćete posegnuti za google pretraživačem kako biste saznali sve što možete u tom trenutku. Takvo pretraživanje obavljaćete u svako doba dana i noći i to zbog baš svake sitnice. ( Bez brige na sajtu se nalazi sve što vam je potrebno :* )
izvor. zadovoljna.hr
Related Posts:
Kada svoje pse nazivate bebama vrijeđate sve mame ovog svijeta JEČNA tema i vječna trilema – ljubav prema ljubimcima koja se poistovjećuje s ljubavlju prema djeci. Postoje roditelji koji svoje ljubimce nazivaju svojim bebama i od toga ne žele odstupiti. Njihov je stav jasan – ja voli… Read More
Rad na odjelu neonatologije: Moj posao je daleko više od grljenja tuđih beba “VJERUJEM da svi kojima kažem da radim kao medicinska sestra na odjelu neonatologije automatski pomisle da je moj posao divan jer po cijele dane brinem i grlim bebice, no moj je posao, vjerujte, mnogo, mnogo više od toga. … Read More
To što su djeca, ne znači da će brzo preboljeti traumu DJEČJI strah i uznemirenost su vrlo realni čak i kad se odraslima čine pretjeranim. Djeca se plaše nepoznatog. Plaše se da ne ostanu sama. Kod neke djece strah će se pokazati kroz fizičke simptome, žaliti će se da ih boli … Read More
Kakva sramota – mamama su davali totalno identične slike s 3D ultrazvuka KAKVA prevara i kakva sramota. Zamislite da fotografija koju su liječnici snimili za vrijeme ultrazvuka i koje mame obožavaju gledati jer im daje uvid u bebicu koje nose pod srcem, uopće nije vaša. Vi je raznježeno gledat… Read More
Ako ste se ikada pitali koliko i zašto bebe toliko plaču, evo odgovora koji će vas smiriti MLADE mame još uvijek nemaju razrađeno uho za plač svoje bebe i većina se čudi onim izvježbanim ljudima koji su u stanju u sekundi protumačiti plač svoje bebe. Međutim, to je “talent” koji se stvara iskustvom, a najvažni… Read More
Pretplati se na:
Objavi komentare (Atom)
0 komentari:
Objavi komentar